گوناگون

اکنون وقت طلوع دوباره است

وعده داده بودیم آی‌تی‌پسند دوباره طلوع خواهد کرد و اکنون زمان طلوع است

بسم الله الرحمن الرحیم

 

طلوع پاداش کسی‌ست که تاریک ترین لحظه‌های شب را به انتظار نشسته است …

سلام و درود به شما همراهان ارجمند آی‌تی‌پسند، امیدواریم که سلامت و شادکام باشید. در میان تمام اخبار تلخ و مشکلات مربوط به شیوع ویروس کرونا که امروزه همۀ ما با در خانه ماندن و رعایت فاصله اجتماعی با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، خبر شیرینی از آی‌تی‌پسند برای شما داریم. این خبر، طلوع دوبارۀ آن بعد از مدتی دوری از شما مخاطبان عزیز است که البته نوید آن را به شما داده بودیم.

لازم دیدیم که در ابتدای فعالیت دوباره، دربارۀ این رفت و برگشت و اهدافمان برای شما توضیحاتی ارائه کنیم. باعث افتخار ماست تا در ادامه با ما همراه باشید.

شروع با هدفی بزرگ

تیم ما آی‌تی‌پسند را در خرداد ماه سال ۹۸ به عنوان یک سایت جامع فناوری با شعار “انتخاب عاشقان فناوری” راه اندازی کرد. سایت ما با هدف بزرگی بنیان گذاری شده بود؛ ما قصد داشتیم تمام فناوری اطلاعات را از همین طریق به کاربرانمان ارائه دهیم به طوری که این عزیزان بیشتر اطلاعات مورد نیاز خود را در حوزه آی‌تی از آی‌تی‌پسند دریافت کنند. ما در ابتدا محتوای خود را در حوزه‌های اخبار تکنولوژی، آموزش فناوری اطلاعات، ترفندهای کامپیوتری، بررسی و معرفی محصولات الکترونیکی و اخبار و معرفی بازی‌های رایانه‌ای ارائه می‌کردیم که البته عجله زیادی هم برای گسترش حوزه فعالیت خود در کوتاه ترین زمان ممکن داشتیم. همانطور که میدانید وبسایت‌های بزرگ و پربازدیدی در این حوزه فعالیت می‌کنند که با توجه به قدمت و تجربۀ بالای آن‌ها و در مقابل، منابع بسیار کم مالی و انسانی ما، رقابت با آنان را سخت یا حتی غیر ممکن می‌ساخت. با وجود این شرایط ما دست از تلاش برنداشتیم و با تولید محتوای قوی و با کیفیت، سهمی کوچک در توسعه محتوای غنی و مفید در وب فارسی داشته باشیم.

دیگر ادامه مسیر ممکن نبود

با وجود پشتکار فراوان برای رسیدن به اهدافمان در آی‌تی‌پسند، متأسفانه پس گدشت ۶ ماه از زمان راه اندازی سایت به این نتیجه رسیدیم که ادامه راه به این صورت ممکن نیست. ما چند جوان تشنۀ کامپیوتر و فناوری اطلاعات، با دستاتی خالی اما چارت موضوعی و اهداف محتوایی آی‌تی‌پسند فهرست وسیع و گسترده! سر انجام به دلیل به دلیل سختی تولید محتوا برای عناوین مشخص شده در چارت موضوعی گسترده آی‌تی‌پسند، کمبود نویسنده و… متأسفانه نتوانستیم مسیرمان را به این صورت ادامه دهیم. البته ما در این مدت کوتاه توانستیم حدود ۱۰۰ مطلب با کیفیت و اختصاصی را در حوزه‌های مختلف اخبار فناوری، آموزش کامپیوتر و دنیای بازی‌های رایانه‌ای منتشر کنیم و همچنین بازخوردهای خوبی هم از شما مخاطبان خوبمان دریافت کردیم که چراغ نورانی بود برای نا امید نشدن در برهه بعد از غروب آی‌تی‌پسند.

لوگوی قبلی آی‌تی‌پسند
لوگوی قبلی آی‌تی‌پسند

بازخوردهای شما چراغ راهمان تا طلوعی دیگر

در آذرماه ۹۸ در صفحۀ اصلی سایتمان تصویری را بارگذاری کردیم و در آن به مخاطبان عزیزمان اعلام کردیم که بزودی طلوع خواهیم کرد. بله؛ ما میخواستیم این‌بار با برنامه‌ای کامل‌تر و دقیق‌تر دوباره شروع کنیم. علت این تصمیم هم همان باخوردهای دلگرم کننده شما در ابتدای فعالیت آی‌تی‌پسند بود پس آستین بالا زدیم و شروع به برنامه ریزی کردیم و جلسات مختلفی برگزار کردیم. ما از ابتدای کار هدفمان را روی تجارت قرار نداده بودیم بلکه هدف ما یاد دادن و یادگرفتن بود در واقع میخواستیم علاوه بر تولید و جمع آوری محتوای اختصاصی و با کیفیت از بازخورد مخاطبانمان درس بگیریم و روز به روز در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی‌خود گام‌های بلندتری را برداریم و البته همین رویه را نیز در ادامه کار حفظ کردیم.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن